Vyrazit do Tuniska (od 6860,–)

Tunisko – moře i poušť

Tuniská poušť a velbloudi

Nenechte si ujít

  • výpravu na Safari
  • projížďku na velbloudovi
  • archeologické památky
  • místní kuskus nebo harisu

Nejzajímavější místa v Tunisku

Hammamet

Město Hammamet skrývá staré město, které je známé pod názvem Medina. Úzkými uličkami a tajemnými zákoutími se z centra dostanete na písčité pobřeží, kde kromě historických budov bylo vybudováno mnoho hotelů obklopených eukalypty a palmami. Z 50 tisíc obyvatel pracuje většina v cestovním ruchu.

Tuniský bazar prodávající perské koberce

Monastir

Krásný palác a Mauzoleum s osmihranným minaretem a kopulemi není jedinou turistickou zajímavostí. Stará čtvrť Charaga skrývá mnoho dalších zajímavých památek a atrakcí. V oblasti zvané Skanes bylo postaveno v poslední době několik luxusních hotelových komplexů. Umístění nedaleko příjemných a tichých pláží sem láká turisty z celého světa.

Mahdia

Překrásné rybářské městečko jižně od Monastiru. Každý den časně ráno vyráží několik stovek rybářských lodí za úlovky. Bílé kupole, mešity a minarety postavené v maurském stylu okouzlí každého. V centru kromě obchodů k nákupu najdete i restaurace, kavárny a další možnosti pro zábavu. Místní pláž patří mezi ty nejkrásnější v celém Tunisku, samozřejmostí jsou komfortní hotely pro pohodovou dovolenou a klidné pláže.

Sousse

Sousse je třetí největším městem Tuniska ležícím severně od přístavu Monastir. V centru je stará část Medina s mešitou obklopenou pevností Ribat. Kromě pevnosti a mešity zde najdete i další zajímavé archeologické památky. 5 kilometrů dlouhý systém křesťanských katakomb nebo archeologické muzeum. Na místním trhu si můžete vyzkoušet a natrénovat velmi žádanou dovednost – smlouvání a zakoupit něco z rozmanitého exotického zboží. Nekončící písečné pobřeží je lemováno moderními hotely. Velmi sympatická je i 20 kilometrová vzdálenost od letiště. Zábavu může zpříjemnit i velká spousta restaurací, kaváren, barů i diskoték.

Pláž Djerba – populární pláž v Tunisu

Port El Kantaoui

Moderní přístavní městečko bylo zbudováno teprve před 40 lety. V přístavu kotví desítky luxusních jachet, lákajících k projíždce na moři. Nedaleko od přístavu je navíc golfové hřiště se 36 jamkami. Po dni stráveném na pláži přijde vhod romantická procházka po pobřeží, místní specialita v některé z restaurací zakončená chladivým tropickým koktejlem.

Vyrazit do Tuniska (od 6860,–) »

 

Chybí Vám tu něco? Napište nám! Rádi doplníme další užitečné informace.

Průvodce po Paříži
Podrobné informace, památky a zajímavá místa.

Švýcarsko
Komplextní internetový průvodce Švýcarskem.