Vyrazit do Itálie (od 1790,–) »

Itálie – dovolená u moře

Prodloužený víkend v Itálii lze trávit na italském pobřeží, užít si trochu sluníčka, zaplavat si a plnými doušky relaxovat. Co v Itálii nepropásnout a nenechat si ujít při první návštěvě? Itálie nabízí spoustu možností. Pokud nepřijedete za mořem, lyžováním nebo za památkami, může Vás oslovit návštěva tajuplných míst, kde se odehrává děj velmi populární knihy Šifra mistra Leonarda.

Zajímavá místa v Itálii

Víkend v Římě

Colosseum v Římě – Itálie

Jako hlavní město Itálie je navíc jedním z nejstarších měst celé Evropy. Byl založen před více než 2 700 lety a jako středisko katolické církve měl nesmírný vliv na celý svět. Latina dala základ velkému množství Evropských jazyků, římské právo se stalo vzorem mnoha právních systémů.

Pantheon

Jako centrum křesťanství se Řím může pyšnit rozsáhlou sbírkou působivých kostelů. Chrám Pantheon je zasvěcený všem bohům a patří mezi nejpůsobivější římské chrámy. Centrem je obrovská aula o průměru a výšce 43 metrů, překrývá ji polokulovitá klenba s 9 metrovým otvorem uprostřed. V přeneseném významu znamená označení pantheon soubor všech bohů uznávaných či uctívaných v určité společnosti. Dnes je v chrámu národní mauzoleum.

Bazilika sv. Petra

Baziliku svatého Petra najdeme ve Vatikánu (občas se setkáme s označením Vatikánská bazilika). Do roku 1990 také šlo o největší křesťanský chrám na světě. Proto i dnešní návštěvníky dokáže ohromit svými rozměry. Délka včetně absidy čítá 211,5 metrů. Výška v kupoli je celých 136,57 metrů (kupole vyčnívá nad střechou celých 93 metrů s 5 m vysokým křížem). Vnitřní plocha baziliky je 15 160 m2, chrám pojme 60 000 lidí a celkem v něm najdeme 30 oltářů.

Vyrazit do Říma (od 2980,–) »

Víkend ve Florencii

Metropolí italského Toskánska je právě Florencie ležící na řece Arno. V roce 1982 bylo historické centrum Florencie zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO. Za renesance se stala uměleckou špičkou a dodnes láká tisíce turistů na svou galerii Uffizzi. V Toskánsku najdeme také nejznámější stavbu – šikmou věž v Pise stojící na náměstí zázraků.

Santa Maria del Fiore

Celému panoramatu Florencie dominuje gotická katedrála snoubená s renesanční kopulí. Dóm Santa Maria del Fiore opět ohromí svými rozměry. Prostorná katedrála dlouhá 153 metrů je široká 38 metrů a v lodi se rozšiřuje na 90 metrů. Kupole chrámu je zdobená působivou malbou reprezentující Poslední soud.

Ponte Vecchio – Most zlatníků

Most zlatníků – Ponte Vecchio ve Florencii

Jeden z nejznámějších a nejzajímavějších mostů celé Itálie. Je zajímavý hlavně tím, že podél mostu jsou postavené rozličné obchůdky nabízející převážně šperky a klenoty. Most se skládá ze tří stejných oblouků, každý s rozpětím 27 metrů.

Vyrazit do Florencie (od 3690,–) »

Víkend Neapoli

Neapol je proslulá hlavně svými hrady. Slavné panorama v zálivu tvoří Castel dell'Ovo, Castel Nuovo (Nový hrad) vévodící Hradnímu dvoru a Radničnímu náměstí, Hrad sv. Eliáše se tyčí na vrcholku vyvýšeniny Veomero. V okolí Neapole najdeme také Pompeje, Královskou residenci Casetra a ostrov Capri.

Castel dell'Ovo – Vaječný hrad

Podle jedné Vergiliovy legendy bylo ve sklepení ukryto vejce nesoucí celou konstrukci stavby. Pokud by došlo k jeho rozbití, tak dojde k rozbití hradu a vedlo ke zkáze celého města. Stavba Castel dell'Ovo najdeme dále od centra na malém ostrůvku ve čtvrti Santa Lucia. Dříve se tu konaly trhy s dary moře. Hrad se začal budovat v roce 1154, nyní jej má ve vlastnictví armáda. Ve stínu hradeb se krčí malá Porta Santa Lucia s mnoha restauracemi. Vedle ní vede promenáda Via Partenope.

Vyrazit do Itálie »

Víkend v Benátkách (Venice)

Benátky v Italii – gondoly

Benátky jsou velmi populárním místem na severu Itálie. Stále patří mezi časté místo návštěv nejen českých turistů. Celé Benátky jsou postavené na kůlech.

Dóžecí palác

Dóžecí palác sloužil jako sídlo Benátskému dóžeti, stejně tak obsahoval několik kanceláří politických institucí. Z jedné strany je působivý pohled přes vodní kanál, ze strany opačné dlouhé vstupní schodiště a vstup do paláce. Zadní stranou paláce je Most nářků spojující palác a věznici.

Ponte di Rialto

Pravděpodobně asi nejznámější most ve městě je také nejstarším mostem přes kanál. Nynější vzhled mostu je podle návrhuAntonio da Ponte a byl dokončen v roce 1591. V minulosti zde byl most dřevěný, který byl stejného vzhledu jako jeho kamenný nástupce.

Bazilika sv. Marka

Italsky označována jako Basilica di San Marco in Venezia patří pravděpodobně k nejznámnějším kostelům v Benátkách. Patří také k nejznámějším představitelům Byzantské architektury. Najdete jej na náměstí sv. Marka vedle Dóžecího paláce.

Vyrazit na Benátskou riviéru (od 1790,–) »

Víkend v San Marinu

S rozlohou 61 km2 San Marino je jeden z nejmenších států na světě. Patří mezi hojně navštěvovaná místa v Itálii.

Vyrazit do Itálie (od 1790,–) »

 

Chybí Vám tu něco? Napište nám! Rádi doplníme další užitečné informace.

Průvodce po Paříži
Podrobné informace, památky a zajímavá místa.

Švýcarsko
Komplextní internetový průvodce Švýcarskem.