Vyrazit do Londýna (od 2990,–)

Prodloužený víkend v Londýně

Anglický Big Ben

Historické jádro Londýna je označováno také jako City, spolu s dalšími 12 městskými celky tvoří vnitřní část města. Ve vzdálenějším okolí centra města je ještě dalších 20 městských částí.

Londýnské city

City nebo také Square Mile se nachází přímo v srdci samotného Londýna. Stále tu žije něco přes 8 000 obyvatel, ale za prací jích dalších asi 300 000 lidí dojíždí. Oblast je hlavním finančním centrem a ostatní správní funkce jsou soustředěny do čtvrti West End. Zajímavé památky, které najdeme přímo v City a uričtě stojí za návštěvu patří Katedrála svatého Pavla, Památník Velkého požáru Londýna, Londýnské muzeum a Tower.

West End

Trafalgarské náměstí v Londýně Čtvrť West End je považována za nejpopulárnější a nejzábavnější část Londýna. Najdeme zde nejnavštěvovanější památku – Trafalgarské náměstí. U východní části ulice Oxford Street se rozkládá Soho. V minulosti šlo o čtvrť červených luceren, která byla postupně redukována na malou oblast okolo Brewer Street a Berwick Street. Najdeme zde síť uliček plnou restaurací, hospůdek, obchodů, divadel či kin. Soho je známé i rušnými bary a kluby. V okolí ulice Gerrard Street je čínská čtvrť, která se často stává cílem turistů navštěvujících Londýn. Najdete tu velký počet čínských restaurací, obchody s potravinami nebo suvenýry.

Symboly Londýna

Tower Bridge

Londýnský Tower Bridge Impozantní most tyčící se přes řeku Temži najdete v blízkosti pevnosti Tower. Jde o netypický zvedací most se dvěma věžemi nahoře spojenými výškovými lávkami. Slouží jak přo pěší, tak i pro silniční dopravu. Často je nesprávně označován také jako London Bridge, ale tímto názvem se označuje předchozí most proti proudu řeky. Uvnitř je možné navštívit zajímavou expozici, která Vás seznámí s celou historií mostu a kromě pohledu z výškové lávky zavede i do podzemí. Pod povrchem je možné shlédnout parní stroje, které v minulosti sloužily ke zvedání mostu (nyní nahrazené elektronickým dálkovým ovládáním).

Tower of London

Nebo zkráceně jen Tower. Jde o čtvercovou budovu s věží na každém z rohů, ty daly také této budově její jméno. Budova byla používána k velmi rozličným účelům. Sloužila jako pevnost a zbronice, konaly se zde popravy, byla tu mincovna, palác, observatoř a útočiště. Dlouhou dobu také vězení pro vyšší vrstvy. Díky tomu se také stalo velmi populární rčení „poslat do Tower“, které je synonymem pro uvěznění. V současnosti je Tower hlavně turistickou atrakcí, kromě samotné budovy je možné shlédnout britské korunovační klenoty, kolekci brnění z královské sbírky a zbytek hradeb z dob římské správy.

Wesminsterské opatství

Chrám o velikosti katedrály postavený převážně v gotickém slohu, který se nachází v Londýnském obvodu Wesminster. Tradičně tu probíhají korunovace nových panovníků. Tradičním náboženským hodnostářem provádějícím korunovaci je Arcibiskup Canterburský. Korunovační křeslo krále Eduarda opatruje opatství, sedí na něm britský panovník při korunovaci. Najdeme zde také místo posledního odpočinku anglických panovníků.

Buckinghamský palác

Největší královská pracovna na světě a také oficiální sídlo britského panovníka se před Vámi bude tyčit, když budete stát před Buckinghamským palácem. Dům tvořící centrum dnešního paláce byl postaven v roce 1703 pro vévodu z Buckinghamu. Odehrávají se zde různé ceremonie, od povýšení do rytířského řádu, přes státní recepce až po zahradní slavnost, na kterou bývá pozváno až 9 000 návštěvníků. Až se všichni sejdou, zahraje vojenská kapela národní hymnu, přijde královna a předem pozvané pozve do svého soukromého stanu.

Ubytování v Londýně

Najít střechu nad hlavou v drahém Londýně bývá poněkud oříšek. Aby to šlo o něco lépe, doporučujeme několik zajímavých hotelů a hostelů.

Výběr hotelů v Londýně

Glendale Hyde ParkDetail hotelu Glendale Hyde Park
od 930 Kč/noc

Ascot Hyde ParkDetail hotelu Ascot Hyde Park
od 1006 Kč/noc

Royal Hyde ParkDetail hotelu Royal Hyde Park
od 1280 Kč/noc


Další hotely v Londýně »

Vyrazit do Londýna »

 

Chybí Vám tu něco? Napište nám! Rádi doplníme další užitečné informace.

Průvodce po Paříži
Podrobné informace, památky a zajímavá místa.

Švýcarsko
Komplextní internetový průvodce Švýcarskem.