Levné letenky po Evropě

Levné letenky »

Letící letadlo – ilustrace letenky

Nechcete si kupovat kompletní řešení víkendu v Evropě přes cestovní kancelář? Radši si sami najdete ubytování a zakoupíte výhodné levné letenky? Často můžete využít i velmi výhodné nabídky letenek z promo akcí, které se dostanou na ceny i v řádů několika desítek korun. V reklamách se většinou zapomíná na palivové příplatky nebo letištní poplatky, ale i tak jsou ceny víc než zajímavé.

Zkuste si najít požadovanou destinaci a třeba se Vám vyplatí celý eurovíkend poskládat na vlastní pěst bez podpory cestovní kanceláře.

Eurovíkend – levné letenky »

 

Další poplatky při pořízení letenky

Euro bankovky

V marketingových akcích je možné najít i letenky za pár korun. Většinou nejsou v ceně letenky uvedeny letištní taxy, palivový poplatek nebo servisní poplatek.

Letištní taxy

Příplatek je za letištní, odletové, příletové nebo bezpečnostní taxy udané jednolivými letišti. Přesná výše závisí na vybraném letišti, odletu nebo příletu. V rámci Evropy se pohybuje v rozmezí 600 – 1300 Kč a stejně tak pro cesty mezi Evropou a Blízkým Středním Východem. Mezi Evropou a Severní Amerikou se výše poplatků pohybuje od 1100 – 2000 Kč.

Palivový poplatek

Účtovaný každou leteckou společností pro pokrytí nepředvídaného zvýšení palivových nákladů, přesná hodnota závisí na vybrané destinaci. V rámci Evropy se pohybuje okolo 560 Kč do Ameriky potom okolo 1500 Kč.

Servisní poplatek

Servisní poplatky účtuje letecká společnost za náklady související s rezervací letenky. Přesná výše závisí na způsobu rezervace a zakoupení letenky. Zakoupení online přijde na 400 Kč, využití kanceláří a call centra 800 Kč. Cestovní kanceláře si mohou účtovat ještě jinou výši servisního poplatku.

Poplatek za vystavení papírové letenky

Poplatek účtuje letecká společnost na pokrytí nákladů spojených s vystavením papírové formy letenky. Tento poplatek je účtován v případě, pokud je možné volit elektronickou nebo papírovou formu letenky a zákazník vyžaduje vystavení papírové varianty. Tento poplatek je ve výši 20 USD (cca 450 Kč).

Vybrat z levných letenek »

 

Chybí Vám tu něco? Napište nám! Rádi doplníme další užitečné informace.

Průvodce po Paříži
Podrobné informace, památky a zajímavá místa.

Švýcarsko
Komplextní internetový průvodce Švýcarskem.