Vyrazit do Paříže (od 1950,–)

Prodloužený víkend pro dva v Paříži

Paříž jako hlavní město Francie je také největší evropskou metropolí. Projít si celé město a vyzkoušet všechny nabízená lákadla by bylo na mnohem delší dobu než jen na pár dní. Které atrakce by Vám ale určitě neměly uniknout ani při krátké víkendové návštěvě?

Muzeum Louvre

Muzeum Louvre – Řím Itálie

Největší muzeum na světě vystavuje ty nejvýznamější sbírky umění a památek. Najdete v něm 7 oddělení, o které se vždy stará jeden specialista. Pod sebou má ještě tým restaurátorů, znalců a historiků umění, které se o celou část pečlivě starají. Nyní je celkový provoz muzea financován 4 milióny eur ročně (bez zvláštních restaurátorských ak­cí).

Oddělení muzea Louvre

  • Egyptské starožitnosti
  • Stará Antická a Orientální keramika
  • Řecké a Římské starožitnosti
  • Malby, kresby, mědirytiny – ze 13. – 19. století
  • Sochy středověku, renesance a Moderní doby
  • Malé umělecké předměty světové historie
  • Námořnictví a etnografie

Nedávnou větší investicí byla stavba nového hlavního vchodu Pyramide Pompidou, která se vzápětí přidala k dalším dominantám Paříže. Jen pro podrobnou prohlédku samotného muzea se vyplatí zařídit minimálně týdenní dovolenou.

Eiffelova věž

Eiffelova věž v Paříži

Vyhlídkovou Eiffelovu vež vytvořil v roce 1889 Gustav Eiffel, věž dostala jméno po svém tvůrci. Je vyrobena ze železa a tyčí se do výšky 300 metrů. Váží dohromady 7 300 tun a jednou za 7 let je ještě aplikován nátěr o celkové váze přes 50 tun barvy.

Do prvního a druhého patra je možné se dostat pěšky zdoláním 360 a 359 schodů. Na vrchol (do třetího patra věže) je možná doprava pouze proskleným výtahem. Ze špičky Eiffelovy věže je působivý výhled nejen do blízkého okolí, ale na celou Paříž.

Věž sloužila k mnoha imitacím po celém světě. Mezi ně patří i 60 metrová Petřínská rozhledna v Praze. Romantický víkend pro dva si jistě zaslouží návštěvu a možná i večeři s vyhlídkou na osvětlenou Paříž či přímo Eiffelovu věž.

Tip: Diskuse o Francii

Katedrála Notre Dame

Pařížský chrám Notre dame

Stavba katedrály Notre Dame byla zahájena v roce 1163, do jejího dokončení uplynulo dlouhých 182 let a svého dokončení se tedy dočkala až v roce 1345.

Disneyland

Na předměstí Paříže najdete dva parky týkající se Disneye – Park Disneyland a Park studií Walta Disneye. Jde o druhý rezort, který byl otevřen mimo USA (první byl otevřen v Tokiu). Jde o jednu z hlavních turistických atrakcí, která láká hlavně rodiče s dětmi. Během roku 2004 jej navštívilo přes 12 milionů návštěvníků.

Vyrazit do Paříže (od 1950,–) »

 

Chybí Vám tu něco? Napište nám! Rádi doplníme další užitečné informace.

Průvodce po Paříži
Podrobné informace, památky a zajímavá místa.

Švýcarsko
Komplextní internetový průvodce Švýcarskem.