Vyrazit do Barcelony (od 6290 Kč)

Prodloužený víkend v Barceloně

Antonio Gaudi – Sagrada Familia Katalánské hlavní město Barcelona je svou velikostí hned druhá po největším španělském městě – Madridu. Je proslaveno spoustou architektonických skvostů Antonia Gaudího a jeho současníků. Každý rok zde najdete nějakou novou stavbu, která ji činí stále zajímavější.

Gaudího Sagrada Familia

Pravidelně můžete navštěvovat i neustávající stavbu chrámu Sagrada Familia, který je symbolem města a stále nedokončeným mistrovským dílem. Gaudí dal celému objektu od roku 1883 až do své smrti 1926 veškerou svou tvůrčí sílu. Stavba je financována z darů a proto postupuje vytrvale, ale pomalým tempem.

Díky dvanácti vysoko čnějícím věžím se stala nejvýraznějším bodem siluety celé Barcelony. Až vystoupáte po mnoha točitých schodech až nahoru, naskytne se Vám nádherný výhled na celé město.

Srdce památkářů zaplesá

Spoustu gotických památek najdete ve čtvrti ve čtvrti Barrio Gótico. K těm nejdůležitějším patří určitě i radnice Casa de la Ciutat na náměstí Plaza Sant Jaume.

V parku Guell se nachází kromě Gaudího muzea i spousta dalších zajímavostí. Kromě dalšího pěkného výhledu se můžete usadit na lavičky zdobené barevnými kameny.

Na náměstí Plaza del Rei najdete muzeum historie města Barcelona. V podzemí si můžete prohlédnout vykopávky z římského období. V paláci místokrále Palau del Lloctinec z 19. století je v dnešních dnech umístěn archiv koruny aragonské.

Středověká loděnice Les Drassanes

Velmi zajímavá je i prohlídka středověké loděnice Les Drassanes umístěné nedaleko přístavu, která vznikla již ve 14. století. Je nejzachovalejším zařízením podobného druhu. Dnes zde najdete muzeum námořní plavby.

Pravoúhlé uličky najdete v městské čtvrti Ribera. Najdete zde i ulici Montcada, která tu existovala již ve 12. století a žili zde nejmocnější rodiny z celého města.

Chrám Sanda María del Mar

Vystavěn byl ve 14. století. Je považován za nejlepší výtvor katalánské gotiky.

Torre Agbar (věž Agbar)

Věž Torre Agbar – Agbar Tower

Jde o mrakodrap 21. století, který navrhl francouzský architekt Jean Nouvel. Byl otevřen v červnu 2005 a oficiálně uveden španělským králem 16. září 2005. Jako inspirace pro tvar budovy prý sloužily hory Monserratu, které Barcelonu obklopují. Celá budova je vysoká 144,4 metrů a skládá se z 38 nadzemních pater a 4 podzemních. Návrh v sobě kombinuje několik různých architektonických konceptů. Celý povrch je pokryt sklem, ale kromě 4500 oken je na povrchu nainstalováno 4 500 světelných LED zařížení, které umožnují zobrazovat na povrchu budovy různé obrazce. Navíc tepelné senzory po celé budově regulují otvírání a zavírání skleněného povrchu tak, aby se omezila spotřeba elektrické energie potřebné pro klimatizaci.

Mořské akvárium

Odpočinek od všech architektonických památek můžete najít v prvotřídním podmořským akváriem. Lze zde procházet i podvodním tunelem přímo pod proplouvající pestrou faunou.

Rafinovaná kuchyně

Sladoučké churros s čokoládou Po jakékoliv procházce byste určitě měli chvilku odpočívat a zkusit místní „tapas“. Jde o malé množství jídla ve spoustě variací a druhů. Krom nabídky přímo na ulici můžete zajít i do některého tapas baru, který tu najdete nespočet. Můžete ochutnávat až do úplného odpočinutí.

Pan con tomate – bageta s rajčetem v rozmačkané podobě zakápnutá olivovým olejem patří také mezi další nazapomenutelné místní lahůdky. A nakonec si nenechte ujít ani patatas bravas – brambory s majonézou a pikantní červenou salsou. Vynikající omáčka dodá i obyčejným bramborům takovou chuť, že nebudete chtít odjet zpět do vlasti.

A nakonec se můžete ještě osvěžit sladkou tečkou na konec. Na ulici si kupte churros – fritované sladké těsto roztažené do válečků, které se pojídá s čokoládovou omáčkou. A podobně jako najdete u nás ve vlasti párky v rohlíku, tak ve španělsku budete narážet na tyto churros na každém kroku.

Vyrazit do Barcelony (od 6290 Kč) »

 

Chybí Vám tu něco? Napište nám! Rádi doplníme další užitečné informace.

Průvodce po Paříži
Podrobné informace, památky a zajímavá místa.

Švýcarsko
Komplextní internetový průvodce Švýcarskem.