Populární eurovíkendy po Evropě

Anglie – víkend v Londýně

Londýnský Tower Bridge v noci

Hlavní město Velké Británie – Londýn patří k nejnavštěvo­vanějším městům na světě. Zajímavé turistické atrakce najdete hlavně v centrálním Londýně. Kromě proslulých barů, kin či klubů ve West Endu si určitě nenechte ujít Wesminsterské opatství, Buckinghamský palác, Britské muzeum, Národní galerii, London Bridge, Tower Bridge nebo hvězdárnu v Greenwichi. Průvodce po Anglii »

Bulharsko

Bulharské hory jako zajímavá alternativa k Alpám a pobřeží Černého moře v letních měsících láká ke koupání. Zajímavá je i vzdálenost tureckého Istanbulu a nejeden turista je zlákán k jeho návštěvě. V posledních letech se Bulhaři snaží zlepšit služby a zatraktivňovat tak svou zemi všem příchozím. Vyrazit do Bulharska (od 5347,–) »

Egypt

Poznejte tajemství pyramid, vydejte se do údolí králů nebo přijeďte navštívit Sfingu. Uchvátit vás může také napínavá plavba po Nilu nebo náročný výlet do pouště. Na pobřeží můžete prozkoumat nádherné mořské hlubiny, které skrývají nejedno tajemství. Vyrazit do Egypta (od 11240,–) »

Francie – víkend v Paříži

Eiffelova věž v Paříži

Touhu po umění či záhadách můžete ukojit v rozsáhlých prostorách muzea Louvre – shlédnout nejznámější obraz Leonarda da Vinciho – Mona Lisa nebo na vlastní kůži prozkoumat dějiště tajemného příběhu Šifra mistra Leonarda. Pravá romantická večeře musí být ve francouzské restauraci nedaleko decentně osvětlené Eiffelovy věže. Příjemný večer může uzavřít krátká procházka okolo katedrály Notre Dame. Vyrazit do Francie (od 1950,–) »

Irsko

Navštivte svět Vikingů v samém centru Irska – Dublinu. Za návštěvu stojí určitě Dublinský hrad vybudovaný Normany ve 13. století. Touhu po vědění podpoří návštěva nejstarší irské univerzity z roku 1592, pseudorenesanční Národní knihovna nebo Národní a přírodovědecké muzeum. Odpočinek najdete v 9 hektarovém parku přímo v centru města.

Itálie – víkend v Římě nebo Benátkách

Historické centrum Říma se těší na Vaši návštěvu každý den v roce. Jako centrum křesťanství nabízí mnoho krásných a působivých kostelů. Najdete zde také další působivé stavby například Koloseum. Nezapomeňte se zastavit i v sídle stolice – Vatikánu – nejmenším nezávislém státě světa. Vyrazit do Itálie (od 1790,–) »

Maďarsko

Do Budapešti lidé často cestují kvůli cikánské hudbě, pikantním jídlům, čardáši a tokajskému vínu. Maďarská metropole ale nabízí i další kouzla, kterými své návštěvníky dokáže zlákat. Poutavé vyhlídky z Rybářských bašt nad městem, velký park na Markétině ostrově nebo planetárium v parku Népliget. Dětem se určitě bude líbit zábavní Vidám park v Městském sadu.

Německo

Do Berlína se vydejte za hudbou, ať už půjde o koncert klasické hudby v Berlínské filharmonii nebo festival techno hudby – Love Parade. Město hostí 3 univerzity (Svobodnou, Humboldtovu a Technickou). A najdete zde i velmi známou botanickou zahradu a dvě zoologické zahrady (s populárním akváriem).

Nizozemí

Molino di Viento

Do holandského Amsterdamu přiletíte na čtvrté největší letiště v Evropě (za rok odbaví asi 40 mil. cestujících). Do centra je to 20 min vlakem a pak už se můžete ponořit do tajů města. Čekají na Vás vodními rameny protkané ulice a spousta cyklistů v ulicích. Překvapení připraví i červené výkladní skříně plné svolných a svůdných krasavic. Průvodce po Holandsku »

Portugalsko

Centrum nákupů a zábavy najdete ve čtvrti Bairro Alto v hlavním městě Portugalska Lisabonu. Většina hudebních žánrů má zde své centrum, ať už jde o Punk, Metal, Gotický Rock, Hip Hop či Reggae. Pro každý typ hudby najdete hned několik klubů či barů, kde se hraje. Lisabon je také kolébkou hudebního žánru fado (překládáno jako osud či úděl). Velmi zajímavý je i akvadukt Águas Livres z 18. století v délce 58 km.

Řecko

Více než 15 000 kilometrů pobřeží láká každoročně k někdy i pravidelným cestám na dovolenou právě do Řecka. Kromě pevniny na jižní části Balkánu se skládá z přibližně 3 000 ostrovů včetně Kréty, Rhodosu, Euboea, Dodekanés či Kykladů. Všehny ostrovy najdeme buď v moři Egejském nebo Jónském. Vyrazit do Řecka (od 2790,–) »

Rakousko

Romantická krajina v okolí Bodamského jezera přímo vyzývá k návštěvě, doporučujeme hlavně ostrov květů – Mainau. Křišťálově čistá voda je přirozeným prostředím pro pstruhy obecné. V zimě jsou lákavé sjezdovky v Rakouských Alpách. Skupina Glockner patří k nejvíce vyhledávaným oblastem a nejznámějším střediskem je Kaprun. Vyrazit do Rakouska (od 450,–) »

Švýcarsko

Vrcholek hory Matterhorn

Vedle Rakouska je také vyhledávané pro cesty za lyžováním. V hlavním městě – Bernu najdete dům Alberta Einsteina, který zde během osmi let vytvořil teorii relativity. Místní obyvatelé si cení i uvolněnějšího životního stylu. Jedním z návštěvníků byl i Casanova, ruská velkokněžna Anna Fedorovna nebo Lenin. Vyrazit do Švýcarska (od 2882,–) »

Španělsko

Madridský zámek Palacio real je přibližně desetkrát větší než londýnský Buckinghamský palác. Najdete zde také 3 muzea umění: Prado, Thyssen Bornemisza a Reina Sofia. Zajímavý je i egyptský chrám Debod. Důvodem cesty do Španělska jsou často i napínavá klání matadorů s býky – takzvané býčí zápasy. Vyrazit do Španělska (od 6290,–) »

Švédsko

Rodná země populárního obchodního řetězce IKEA. Také rodiště populárních hudebních skupin: ABBA, Ace of Base, E-type nebo Roxette. Ve švédském Stockholmu najdete rozsáhlý kampus Královského technologického institutu, dále je tam přes 70 muzeií, která během roku navštíví přes 9 milionů lidí.

Tunisko

I přesto, že je nejmenší africkou zemí, dokáže nabídnout spoustu zajímavých možností, jak trávit čas. Dlouhé písčité pláže, azurové moře, středomořské podnebí a spousta zajímavých památek. Příjemný odpočinek na bílé pláži, dobrodružný výlet na Saharu a načerpání potřebné energie. Zažijte nezapomenutelnou romantiku, užijte si příjemnou dovolenou a ochutnejte exotiku. Průvodce po Tunisku »

Turecko

Ankarská Atakule

Vyhledávaným cílem mnoha turistů je město Istanbul. Velký bazar – Kapali Carsi se 4 000 obchůdky stísněnými na sobě. Na nákupy si připravte všechny triky pro smlouvání. Dobře viditelnou dominantou je mešita Sülejmana Nádherného, která mezi kopci pěkně vyniká. V turecké Ankaře najdete hned několik univerzit. Dominantou města je věž Atakule. Vyrazit do Turecka (od 4990,–) »

 

Chybí Vám tu něco? Napište nám! Rádi doplníme další užitečné informace.

Průvodce po Paříži
Podrobné informace, památky a zajímavá místa.

Švýcarsko
Komplextní internetový průvodce Švýcarskem.