Vyrazit do Bulharska (od 5347,–)

Bulharsko

Bulharská pláž

Znovu objevené turistické letovisko, které po třicet let sloužilo Čechům i Slovákům jako příjemná forma rekreace. Po krátké pauze bylo Bulharské slunečné pobřeží znovu objeveno a zase se stává populární. Osm kilometrů dlouhá pláž stáčející se v mírném oblouku okolo stovek hotelů, restaurací a kaváren. Nesmí samořejmě chybět ani zajímavé obchody a obchůdky.

Nenechte si ujít

  • místní pohostinnost
  • velmi příznivé ceny
  • bulharské víno a kuchyni
  • unikátní Nessebar
  • aquaparky a pláže s mušlemi

Nejzajímavější lokality v Bulharsku

Slunečné pobřeží

Rozsáhlá písčitá pláž dlouhá 8 km se pyšní oceněním Modrá vlajka.

Ocenění Modrá vlajka
je mezinárodní ocenění za čistotu moře a okolí, vysoký standard ochrany přírody, upravenost, vybavení, kvalitní a bezpečnostní podmínky na plážích. Ocenění uděluje od roku 1987 Nadace pro ekologickou výchovu (FEE – The Foundation for Enviromental Education), která má sídlo v Kodani. Pro udělení je třeba dodržet 21 povinných kritérií a 6 dobrovolných.

Nessebar

Úzké a křivolaké uličky, pouliční umělecká atmosféra a kavárny, rybí restaurace, starověké hradby a velké množství památek ve starém Nessebaru Vás okouzlí hned při první návštěvě. Protože se Nessebar nachází nedaleko Slunečného pobřeží, tak nic nebrání návštěvě. Mezi skutečné skvosty patří i překrásná lidová architektura, dřevěnné domy s kamennou podestou a středověké kostely dodávají městečku na malebnosti. Stařá část města je také evidována jako kulturní památka UNESCO.

Varna s delfináriem

Výlet na severu uchvátí jak dospělé, tak dětské turisty. Nejprve se můžete podívat na působivé představení cvičených delfínů v delfinariu. Hodinové představení obsahuje samozřejmě i krmení ve skoku z vysokého můstku nebo přeskoky na pokyn ať už přes nastavenou překážku nebo skrz kruhovou obruč.

Klášter Aladža

Bulharský klášter Rila Výlet do delfinária může pokračovat návštěvou nejznámějšího bulharského kláštera Aladža. „Aladja“ znamená v překladu označení barevný. Název kláštera souvisí s barevnou vápencovou skálou ve které byla stavba vybudována.

Výlet do Istanbulu

Mezi další populární fakultativní výlety patří i návštěva Istanbulu. Zvolit si můžete mezi jednodenní nebo dvoudenní variantou. Cestou navštívíte Modrou mešitu, Hipodrom a příjezd do asijské části je přes úžinu Bospor. Dvoudenní výlet je s ubytováním v hotelu a následně se podíváte na výrobu a zpracování kůže v místním závodu. Volitelně je možná i návštěva Disneylandu.

Koupit dovolenou do Bulharska (od 5347,–) »

 

Chybí Vám tu něco? Napište nám! Rádi doplníme další užitečné informace.

Průvodce po Paříži
Podrobné informace, památky a zajímavá místa.

Švýcarsko
Komplextní internetový průvodce Švýcarskem.