Vyrazit na Djerbu (od 9990,–)

Djerba – dovolená v Tunisku

Dejrba označována také jako Jerba, Jarbah či Girba. Ostrov s rozlohou 514 km2, který najdete na serveru Afriky. Největší město Houmt-Souk poskytuje útočiště pro 60 000 místních obyvatel. Tato turistická destinace láká hlavně návštěvníky z Francie, Neměcka a také České republiky.

Pouštní kavalérie na Djerbě

Doprava po ostrově

Přesuny po ostrově je možné realizovat taxíkem nebo autobusem ze společného stanoviště. Pro větší vyjížďky je lepší zvážit pronájem motocyklu, který je sice dražší, ale ušetří spoustu čekání na taxíky nebo na autobusy.

Výlety do okolí

Pokud si chcete vychutnat místní prostředí plnými doušky, doporučujeme využít některého z nabízených výletů po okolí. Uvidíte obydlí Berberů, vícepatrové sýpky na obilí nebo oázu datlových palem. Pokud Vás ale zajímá víc než okraj pouště, doporučujeme aspoň třídenní výlet.

Takzvané Dveře na Saharu na Djerbě

Při nákupech nedejte na doporučení Vaších průvodců, většinou jsou domluveni s doporučovaným trhovcem, který bude nabízet podstatně vyšší ceny, než stánek na druhém konci.

Borj el-Kebir

Borj el-Kebir je také někdy nazývaný Borj Ghazi Mustafa. Název v překladu znamená Velká pevnost, což potvrzuje stavba samotná, když ji uvidíte na vlastní oči. Během minulých let se zde vystřídalo mnoho majitelů. Zevnitř budovy si můžete vychutnávat nádherný výhled do okolí na město, přístav a moře.

Noční život

Bary a zábavní podniky v centrech měst přiliš nenajdete. Za zábavou je potřeba jít hlavně do míst, kde je vyšší koncentrace turistů – například v areálech hotelů. Hotely jsou také jedinými místy, kde se setkáte s tekoucí vodou. Místní obyvatelé mají zakopané zásobníky na sbírání dešťové vody a luxus tekoucí vody si vychutnávají pouze turisté.

Při návštěvě si určitě nenechte ujít

  • kuskus – jídlo založené na kukuričných krupkách je tradičním arabským pokrmem
  • keramika – narazíte na ni všude, aktuální výroba se podmiňuje turistické poptávce, při opakovaných návštěvách si tak můžete odvážet vždy zcela jiné kousky
  • Alibaba – mužíček jako vystřižený z pohádky, za několik drobných ochotně ukáže lisování olivového oleje, vymodeluje Vaše jméno v arabštině na hliněný talíř a nechá se s Vámi vyfotit.
  • Krokodýlí farma – cíl většiny turistů, který bývá hlavním lákadlem pro cestu celým ostrovem. Kromě účasti na hostině krmení krokodýlů si s trochou štěší můžete pochovat mládě krokodýla.
Krokodýlí farma na ostrově Djerba

Pokud necestujete za velkým dobrodružstvím, budete spokojeni s klasickým turistickým programem a hlavním cílem je příjemný čas strávený u moře, vydejte se na Djerbu.

Vyrazit na Djerbu (od 9990,–) »

 

Chybí Vám tu něco? Napište nám! Rádi doplníme další užitečné informace.

Průvodce po Paříži
Podrobné informace, památky a zajímavá místa.

Super Last Minute
Dovolená úplně na poslední chvíli.

Švýcarsko
Komplextní internetový průvodce Švýcarskem.